SEMPOZYUM

Türklerin Dünyası Dergisi, Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu ile birlikte 24-28 Ekim 2011 tarihinde Avusturya’nın Salzburg şehrinde   “Avrupa’ya Türk Göçü’nün 50. Yılında Uluslar Arası Türkiye – Avusturya İlişkileri Sempozyumu ve Türk Sanatları Sergisi” düzenlemiştir.

Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu: Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumunun ilki Türklerin Dünyası Enstitüsü (Institut für die Welt der Türken) ile Gotse Delçev Üniversitesi (Üsküp-Makedonya) ortaklığıyla, 11-14 Mayıs 2017 tarihinde Antalya’da gerçekleştirilmiştir. Sempozyuma ulusal ve uluslararası üniversitelerden 174 seçkin bilim insanı katılmış ve özet metinler ile tam metinler Dr. Öğr. Üyesi Osman Kubilay Gül ve Dr. Celal Can Çakmakcı editörlüğünde e-kitap olarak ayrı ayrı yayımlanmıştır.

Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumunun ikincisi, Türklerin Dünyası Enstitüsü ile Makedonya’nın seçkin yükseköğretim kurumları Gotse Delçev Üniversitesi, Cyril and Metodius Üniversitesi ve Vizyon Üniversitesi ortaklığı ile 20-22 Nisan 2018 tarihleri arasında Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenmiştir. Özet metinler ile tam metinler Doç. Dr. Osman Kubilay Gül, Dr. Öğr. Üyesi Berker Kurt ve Dr. Öğr. Üyesi Celal Can Çakmakcı editörlüğünde e-kitap olarak ayrı ayrı yayımlanmıştır.

Üçüncü Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu 12-14 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenmiş ve bu yayınla birlikte tam metinleri bilim dünyasının bilgisine sunulmuştur. Uluslararası Türklerin Dünyası Sempozyumu ile ilgili daha detaylı bilgi için bknz. “www.syposium-iwtf.org”

Türklerin Dünyası Enstitüsü, son yıllarda başka kuruluşların düzenlediği sempozyumlarda da ortaklık görevi üstlenmiştir. Selçuk Üniversitesi, Komrat Devlet Üniversitesi (Moldova), Kültürel Mirası Koruma Gençliği (Youth in Conservation of Cultural Heritage / İtalya) ve Azerbaycan Miras Kurumu ortaklığında 13-15 Nisan 2016 tarihinde Gagauzyeri’nin başkenti Komrat’ta “5. Uluslararası Türk Sanatı, Tarihi ve Folkloru Kongresi ve Sanat Etkinlikleri (V. Turkic Art, History and Folklore Congress / Art Activities)” isimli etkinliği düzenlemiştir.

Ayrıca 21-26 Eylül 2016 tarihinde Türklerin Dünyası Enstitüsü, Selçuk Üniversitesi, Moğolistan Devlet Üniversitesi ve Azerbaycan Miras Kurumunun ortaklığı ile Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur’da “10. Uluslararası Türk Sanatı, Tarihi ve Folkloru Kongresi ve Sanat Etkinlikleri (V. Turkic Art, History and Folklore Congress / Art Activities)” düzenlenmiştir.

                 III. Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu

    İlki 2017 yılında Antalya’da, ikincisi 2018 yılında Üsküp-Makedonya’da düzenlenen Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumunun 3’üncüsü 12-14 Nisan 2019 tarihleri arasında yine Antalya’da GRAND PARK LARA otelinde düzenlendi.

II. Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu

Türklerin Dünyası EnstitüsüGoce DelcevVizyon  ve  Cyril ve Metodius Üniversitelerinin 20-22 Nisan 2018’de Üsküp’te ortaklaşa düzenledikleri II. Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu TAM BİLDİRİ KİTABI yayınlanmıştır.

http://symposium-ifwt.org/wp-content/uploads/2018/10/TAM-MET%C4%B0N-K%C4%B0TABI.pdf

 

 

  
 

I. Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu

Türklerin Dünyası Enstitüsü, Makedonya Goce Delcev Ünversitesi ile ortaklaşa düzenlenebilirler   I. Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu, 11 – 14 Mayıs 2017 tarihinde Antalya’da olacak. Sizleri de aramızda görmek bizim için büyük bir mutluluk ve onur vesilesi olacaktır.

(11-14 Mayıs 2017 – Lara Otel Rüzgarı -Antalya / TÜRKİYE)

My Skill
Web Designer 17%
0
Cool Number