Auszeichnungen

Enstitümüz Yönetim Kurlu, Kırım Tatar Millî Meclisi Kurucu Başkanı Sayın Mustafa Abdulcemil IRIMOĞLU’nu “Türk Tarihinin Örnek’in Devlet Adamlarından Olması ettik Türklüğe Verdiği Büyük Hizmetlerden Dolayi”   ÖRNEK DEVLET adamlığı VE TÜRK DÜNYASI HİZMET ÖDÜLÜ  ile ödüllendirmeyi Uygun’un görmüştür.   
Sayın  Mustafa Abdülcemil KIRIMOĞLU’ya    Ödülü Enstitümüz Başkanı Prof. Dr. Necati Demir ve Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Osman Kubilay Gül tarafından 28.07.2018 tarihinde Ukrayna’nın başkenti Kiev’de arz edildi.
Değerli Bilim İnsanları,
Türklerin Dünyası EnstitüsüGoce DelcevVizyon  ve  Cyril ve Metodius Üniversitelerinin ortaklaşa düzenledikleri II. Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu başarı ile tamamlandı. Bildiri Özetleri Kitabı    yayımlandı. 

 

 
Türklerin Dünyası Enstitüsü, Goce Delcev, Vizyon ve Cyril ve Metodius Üniversiteleri’nin ortaklaşa düzenlenmesileri II. Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu  20 – 22 Nisan 2018  tarihleri ​​arasında Makedonya’nın Üsküp kentinde yapacaksınız. Sizleri de aramızda görmek bizim için büyük bir mutluluk ve onur vesilesi olacaktır.